8.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:28 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Ať mi zahraje tvá balalajka
Lorelai sedí v obýváku se vzorníkem barev a snaží se nějakou vybrat. Luke je tam s ní a vpadá už velmi nervózně. Lorelai navrhuje, že by to možná mohla udělat sama, což Luke odmítne s tím, že když ji nechal samotnou naposledy, vybrala rudou, kterou nemá ráda. Všimne si perfektně seřazených bot, které někdo (samozřejmě Paul Anka) poskládal do uličky tak, že je vždy pravá - levá - pravá - levá. Chce je uklidit, ale Lorelai mu řekne, ať to nedělá. Musí to udělat Paul Anka, aby se to naučil. Luke se jí snaží navrhnout jinou barvu, kterou si vybrala původně. Lorelai ji však zamítne, protože by se nehodila k Paulu Ankovi. Luke Lorelai vysvětlí, že už je pomalu vše nachystané k malování a když nebudou vybrané barvy, řemeslníci půjdou jinam, kde bude práce a tudíž i plat. Najednou Lorelai dostane nápad: barvu vybere Paul Anka. Ten na všechno zvolí tmavě fialovou. Lorelai je nadšená, že má vkus, a Luke jde raději pro pivo.
Rory spí v pokoji v "hlavním" domě. Je sedm a Emily jí proti její vůli budí. Jde vidět, že se jí povedlo dostat ji z domu u bazénu, jak řekla.
Lorelai a Luke právě vycházejí z Lukova bytu do bistra. Lorelai drží opět svůj vzorník a očividně vybrala barvy pro všechny budovy ve městě kromě svého domu. Luke jí vyhrožuje, že jí ten vzorník vezme, pokud si brzo nevybere barvy. Lorelai opáčí s tím, že by to jen všechno zpomalilo, a použije proti němu to, co říkal předtím. Za nimi se objeví dvě malé holčičky (Megan a Tillie) s nějakou ženou. Jsou z Lukovy staré školy, kde hrají fotbal. Žádají Luka o to, aby jim dělal sponzora. Luke je zdvořile odmítne, ony poděkují a jdou si zase sednout ke stolu. Lorelai nechápe, proč by to nemohl udělat. Luke moc neposlouchal a nemyslí si, že by to měl udělat. Lorelai ho ale nakonec přemluví, takže Luke zajde k jejich stolu a řekne, že to bere. Dívky jsou šťastné a Luka obejmou. Lorelai ukazuje jednu barvu ze vzorníku, která by byla dobrá na dresy.
Rory schází po schodech domu Gilmorových a telefonuje s Loganem. Právě jí vykládá o tom, jak jede zítra brzo ráno s otcem do Omahy. Dnes večer chce vyrazit s kamarády do baru a ptá se Rory, zda bude mít čas. Rory mu slibuje, že čas mít bude. Chce vejít do jídelny, ale vidí tam babičku, takže rychle zahne. Vysvětluje mu, že od té doby, co ji přestěhovali do domu, je babička úplně všude. Domluví a Rory míří ke dveřím, když ji Emily odchytne. Vyzvídá po ní, kam jde, jestli bude zase spát u Paris, co chce na večeři ad. Rory jí vysvětluje snad potisící, že nemá už čas a že to na večeři nestihne. Než se vyvleče, ukáže jí Emily ještě šaty, které si má vzít na čajový dýchánek, který připravuje.
Lorelai sedí s Babette u sebe v obýváku a chce po ní, aby jí vybrala barvy. Luke na ně volá z kuchyně, že je Lorelai hrozná a že ji má Babette nechat vybrat ty barvy sama. Babette je nešťastná, že zavinila jejich hádku. Lorelai ale chápe, že barvy musí vybrat sama. Babette jí dává nějaké letáky psích školek a odchází. Lorelai jde za Lukem do kuchyně. Luke tam telefonuje s někým, kdo mu udělá dresy pro jeho tým. Objedná ty nejlepší pro tým, pro sebe, Lorelai i pro Paula Anku, který škrábe na zavřené dveře Roryina pokoje, kam by očividně rád šel. Na Lukovi je vidět, že ho to začalo bavit. Lorelai si z něj dělá legraci a vypráví mu o tom, že by to měli zfilmovat, a řeší spolu, kdo by měl Luka hrát.
Logan, Rory, Colin, Finn, Rosemary a Juliet sedí v nějakém baru. Kluci jsou dost opilí a dělají si legraci z nějaké folkové zpěvačky, která právě vystupuje.
Je noc a bar už zavírá. Skupina vychází ven a opilí kluci dělají dost velký hluk, takže někdo řve z okna nadávky, aby je umlčel. Logan je tak moc opilý, že ho musí Rory podpírat. Rosemary s Juliet odchází a Rory se snaží dostat kluky do svého auta. Logan jí uteče a chce se dostat zpátky do baru. Když ho Rory vede zpátky, prosí ji, aby ho nenutila zítra odjet.
Rory přijíždí domů a v bráně se objevuje Jess. Rory je dost překvapená. Jess jí říká, že tu má nějakou práci (podotýká, že legální) a že přišel za ní, aby jí něco ukázal. Rory ho zve dovnitř, aby nebyli tak na ráně Emily. U ní v pokoji Rory vypráví Jessovi, že na čas přerušila školu a že teď dočasně pracuje pro D.A.R. Jess zase Rory povídá o své práci v malém nakladatelství, o tom, že žije ve Philadelphii a že napsal knihu. Rory je nadšená. Jess uzná, že by měl už jít. Domluví se na zítra na večeři, Jess odchází a Rory se začítá do Jessovy knihy, kterou jí daroval.
Lorelai a Luke přichází na zápas a na sobě mají své dresy. Postaví se na kraj hřiště a přibíhají k nim Megan a Tillie. Luke jim vypráví o oslavě, která na ně čeká v bistru po zápase, a společně jim přejí štěstí. Dívky odchází za zbytkem týmu. Lorelai vypráví Lukovi, že je Paul Anka v psí školce. Oba si myslí, že mu prospěje. Hra začíná. Rysové (Lukův tým) prohráli losování o míč, což Lorelai přivádí k myšlenkám o prohře. Luke jí doporučí, aby raději sledovala hru. Zdá se ale, že Rysové jsou poněkud surové hráčky. Lorelai se na jejich fauly nemůže ani dívat, takže má na očích ruku.
Lorelai a Luke mizí po zápase nenápadně do auta. Nemůžou pochopit, jak mohou být jedenáctileté dívenky tak brutální. Shodnou se, že na příští zápas už nepůjdou.
Jess hází kamínky do Roryina okna. Rory právě vychází a diví se, co dělá. Jess jí vysvětluje, že nevěděl, jestli může zvonit. Rory ho uklidňuje, že Emily není doma. Uvažují, kam by šli. Rory si uvědomuje, že Hartford moc nezná, takže se rozhodnou něco najít cestou. Jdou k autu, když přijíždí Logan ve svém porsche. Diví se, kdo to s Rory je. Ta je překvapená, nečekala ho, představí je a kluci se na sebe chvíli dívají, očividně si moc sympatyčtí nejsou, až Logan podá Jessovi ruku. Dohodnou se, že se k nim Logan přidá. Když se dozví, že nevědí, kam jít, navrhne Jessovi, aby jel za nimi, a jde se svou rukou okolo ramen Rory do auta. Rory se na tu ruku dívá trochu rozpačitě.
Lorelai přichází domů a vidí Paula Anku, jak leží na konci cestičky z bot u dveří Roryina pokoje.
Luke sedí v bistru s hráčkami, které se dobře baví. Luke se jim snaží vysvětlit, že by třeba nemuseli hrát tak tvrdě. Když mu ujede poznámka o tom, že je rozdíl mezi hrou kluků a holek, dívky se na něj podívají takovým pohledem, že raději mlčí a jde k telefonu. Volá mu Lorelai. Paul Anka je nemocný. Byla s ním u veterináře. Prý má nějakou virózu, takže ho má nechat tak. Prý se sám uzdraví. Lorelai je z toho nešťastná a má o něj strach. Luke jí slíbí, že ta oslava brzo skončí a on pak přijede.
Rory sedí s Loganem a Jessem v tom baru, kde byli noc předtím s ostatními. Logan se na Jesse poněkud vytahuje. Když se zeptá, jak dlouho se znají, Rory mu poví, že spolu chodili, a on hned řekně něco na adresu středoškolského chození. Zajímá se i o to, co Jess dělá. Ten to nechce moc rozpitvávat a řekne něco neurčitého, ale Rory Loganovi řekne o Jessově knihu. Logan předstírá, že ho to zajímá, ale v podstatě jen Jesse shazuje. Nakonec to Jess nevydrží a odchází. Rory utíká za ním. Omlouvá se za Logana. Říká, že je unavený a obvykle se tak nechová. Jessovi je tohle jedno. Nemůže pochopit, jak se mohla pohádat s Lorelai, jak mohla odejít ze školy, jak může žít u prarodičů a jak může chodit s bohatým klukem, jakým se spolu smáli. Rory na to nezná odpověď. Jess odchází a ještě jí popřeje k narozeninám. Rory se vrací do baru. Loganovi vůbec nevadí, co se tu stalo. Rory sobě a neúmyslně trochu i jemu vyčítá svůj způsob života v poslední době. Vyčte mu taky, že nevyužívá šancí, jaké má. Logan se nedá. Hrozně se pohádají a Logan odchází.
Emily klepe na dveře Roryina pokoje, aby ji vzbudila. Vejde dovnitř a vidí, že Rory nespala doma.
Luke se ráno budí u Lorelai. Zjistí, že není v posteli, tak za ní jde do Roryina pokoje. Lorelai spala v křesle a Paul Anka leží v posteli. Na sobě má fotbalový dres. Lorelai se vzbudí. Chodila Paula Anku kontrolovat, protože měla pocit, že ji potřebuje, a nakonec skončila v křesle. Měla tam suchary a stříkačku, kdyby měl žízeň (nemůže zvednout hlavu), ale on nic nechtěl. Je nešťastná, protože se jí prý Paul Anka snažil těmi botami říct, aby s ním zašla k veterináři. Luke ji uklidňuje, ale Lorelai tvrdí, že je špatná matka. Nakonec se mu to trochu podaří.
Rory spala v noci u Lane. Když přichází do kuchyně, kluci už jsou v práci. Lane se diví, kde vzala Emily její číslo, na které jí poslala sms, ve které se sháněla po Rory. Rory se jí omlouvá a odchází na čajový dýchánek.
Rory je na dýchánku a vše vypadá dobře. Přichází Emily a snaží se vynutit si rozhovor s Rory. Rory na ni nemá čas, ale Emily se nedá odbýt. Vyčítá jí, že nespala doma, a chce vědět, kde byla. Je naštvaná, že nemá šaty, které jí přichystala. Rory, teď už naštvaná, jí vysvětluje, že by to nestihla. Emily se rozčílí, že o ni měla strach, a dojde řeč i na Roryin adresář. Říká, že ho vyhodí. Navíc Emily rozčilují hráči na balalajku. Hádají se a Emily dá Rory domácí vězení a zakáže přespávání u Paris. Rory se naštve. Řekne, že nespala u Paris, ale u Logana. Navíc jí prý nemůže dát domácí vězení, je jí jednadvacet. Emily jí řekne, že až její (Roryin) otec příjde domů, promluví si o pravidlech domu. Rory jí upozorní na to, že to není otec, nýbrž dědeček. Poznamená, že pravidla jsou jen pro ty, co u ní doma bydlí, otočí se a odejde. Emily se pustí za ní a hráči na balalajku stále hrají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama