6.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:23 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Vítejte v domě panenek
Koná se městská schůze. Kirk a Andrew vejdou dovnitř převlečení za starodávné vojáky. Řeší to, že ulice nejsou pojmenovány stejně jako v roce 1778, kdy bylo město založeno. Taylor navrhuje přejmenovat ulice zpátky na původní názvy. Lidé začínají rozebírat Taylorovy hloupé nápady a ten raději schůzi rozpustí.
Lorelai sedí v bistru a povídá si s Lane o tom, co je nového. Lorelai štve, že se ve světě neděje nic dobrého a tak se rozhodne, že začne psát svoje noviny, kde budou jen samé dobré zprávy. Lorelai se diví, že Luke nenadává na Taylorův nápad, ale ten si myslí, že je přejmenování ulic docela dobrý nápad. Lorelai nechápe, a tak jí Luke říká, že má na Taylora Zen (nějaký mechanismus, kvůli kterému ho ignoruje). Sookie a Michel přicházejí do bistra. Sookie je z nových názvů ulic nadšená, zato Michela bolí nohy, je unavený a chce kávu. Lorelai otevře noviny a vidí velkou fotku Rory, jako organizátorku večírku pro Dcery Americké revoluce (dále už jen D.A.R.). Na tu samou fotku se ve stejné chvíli dívá i Richard. Hodně ho ranilo to, co udělala Loganova rodina Rory, ale Emily řeší sladkou chuť grapefruitu.
Emily budí Rory úžasným vynálezem - domovním telefonem, který řve tak, že by vzbudil i mrtvého. Rory to vadí a Emily jí slíbí, že to nechá spravit. Emily se bojí, aby se kvůli její rozmluvě s Loganovou matkou Logan s Rory nerozešel. Emily přináší Richardovi papíry z jeho kanceláře. Je to ohledně toho ohně v hotelu. Emily se ptá, jestli se Lorelai něco nestalo a je naštvaná, že jí Richard nic neřekl. Lorelai, Sookie a Michel chodí po městě a dívají se na nové názvy ulice. Přijdou k mapě a zjišťují, že ulice, na které je jejich hotel se jmenuje ULICE VŘEDŮ A VŘÍDKŮ. Lorelai se kvůli tomu snaží spojit s Taylorem, ale nedaří se jí to. Prostě nemohou být na takové ulici. Lorelai dostane balík s nějakými starodávnými hodinami a netuší, kdo jej objednal.
Logan přinese Rory dárek schovaný v opravdu obrovské tašce. Rory je nadšená, ale neví, k jaké příležitosti jí to koupil. On říká, že na dárky nemusí být příležitost. Rory dostane tašku "Bohatých". Je to prý slavná kabelka.
Lorelai volá Taylorovi a odmítá, aby se její ulice jmenovala tak, jak se jmenuje. Taylor jí vysvětluje, jak je to slavná ulice a že může být šťastná, že se její hotel nachází zrovna na této ulici. Lorelai dostane další dárek. V domě už má těchto dárků nějak moc, ale pořád neví, od koho mohou být. Rory a Logan se vracejí do domku u bazénu. Ale když si chce Logan zajít pro něco do auta, odchytí ho Richard a vyzvídá, jaké mají s Rory plány. Logan je z toho docela vyděšený. Myslí si, že se Richard domnívá, že se budou brát. Rory mu slibuje, že to nějak zařídí.
I v hotelu se balíčky pro Lorelai začínají hromadit. Té to už pomaličku začíná docházet. Posílá je její matka. Lorelai má jednání s Kirkem a ten jí nabízí tři jména ulic. Jedna z nich je úžasně dlouhá: Chargoggagogmanchauggagoggchaubunagungamaugg. To se jí nelíbí.
Emily přijde k Rory se starším pánem, který má provést opravu. Mezitím Rory s Emily mluví o příhodě Logana s Richardem a tvrdí, že jsou na svatbu příliš mladí. Emily jí odvětí, že to tak Richard nemyslel, ale že si s ním pro jistotu promluví. Rory jí řekne o tašce bohatých a Emily je nadšená. Rory neví, jestli ji má nosit a Emily ji v tom samozřejmě podporuje, že na to taška je. Také řekne, že jí Richard nikdy takovou tašku nedal.
Lorelai přichází do bistra a vidí obrovskou vázu, opět od Emily. Luke si myslí, že je to obrovská urna.
Emily řekne Richardovi, že neměl s Loganem mluvit o svatbě a také mu poví, že Logan dal Rory tašku bohatých. Oba se jdou podívat k Rory do domku u bazénu. Emily má zkušenosti, když si Lorelai schovávala věci a slídí jak o život, ale Richardovi se to nezamlouvá. Emily najde tašku bohatých a nemůže se jí nabažit.
Kirk prodává mapy města. Lorelai si koupí jednu mapu a zjistí, že hotel není na mapě. Tvrdí, že tak to prostě nejde a chce se domluvit s Taylorem. Přijde domů a najde tam hrozně moc věcí od své matky. A ta jí zrovna volá. Chce aby si přijela pro domeček pro panenky. Lorelai nemá čas a Emily vyhrožuje, že ho vyhodí, ale Lor ho má strašně ráda.
Děti si v bistru hrají v urně a Luke je naštvaný, protože mu za to Taylor dal pokutu. Lorelai je ráda, že je pryč Lukův Zen vůči Taylorovi. Chystá na schůzi a s Lukem se domlouvá, že si Taylora podají. Když přijde do hotelu, vykládá jim, jak schůze probíhala - nakonec jim Taylor nechal ulici Vředů a vřídků, protože nechtěla zaplatit 100 dolarů. Michel a Sookie jsou naštvaní.
Logan se chce dostat k Rory oknem, protože má strach, že si ho Emily a Richard zase odchytnou. Rory mu sdělí, že s nimi už mluvila a že to Richard tak opravdu nemyslel. Řekne Loganovi, že ho miluje, ale on jí neodpoví stejně. Poví mu, že mu to prostě řekla, protože to tak cítí a že jí to nemusí říkat. On ji odpoví, že už hodně holkám řekl, že je miluje, ale nebylo to tak, a tak jí nechce udělat to samé. Raději ji místo toho políbí.
K Lorelai přijede její otec a přiveze jí domeček pro panenky. Chce s ní také mluvit o Rory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama