5.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:21 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Musíme udělat kouzlo
Luke a Lorelai byli nakupovat a Lorelai toho jako obvykle nakoupila strašně moc. Lorelai vytáhne z jedné tašky obrovské spoďáry a uvědomí si, že to asi nebude její taška. Vtom zvoní telefon, to Sookie volá, že sporák v jejich hotelu hoří. Lorelai a Luke tam jedou a Lorelai se bojí, že to dopadne jak v hotelu Nezávislost. Luke s Jacksonem zjišťují, co se stalo, a dojdou k závěru, že nejsou vyčištěné trubky. Sookie se má obavu, že budou muset zavřít hotel, ale zavřena bude krátce jen kuchyně. A rovněž si musejí promluvit s pojišťovnou - avšak Michel tvrdí, že o nich jejich pojišťovna nikdy neslyšela.
Dcery americké revoluce řeší nastávající večírek a zjišťují, že mají mnoho stolů prázdných. Dámy chtějí akci zrušit, a tak se Rory zapojuje a začne plánovat. Její návrhy se jim zamlouvají, a tak jí dají celé přípravy na starosti. Rory souhlasí a docela se jí to líbí, Emily však moc nadšená není.
Luke a Lorelai jsou u Sookie na večeři. Ta a Jackson se snaží říct Daveymu, ať ztlumí televizi, ale moc se jim to nedaří. Sookie jako správná šéfkuchařka pořád odbíhá a chystá něco dalšího a přitom volá na Daveyho, ať to ztlumí. Zajímá se, jak jsou na tom s pojišťovnou a Lorelai říká to samé co Michel. A tak Lorelai navrhne, že zavolá otci.
Emily pořád nejde z hlavy Roryno připravování večírku. Změnila úplně všechno. Richard ji uklidňuje, že Rory dokáže všechno, co chce, a ať se tím vůbec nezabývá.
Sookie to nemůže bez sporáku vydržet. Richard má pro Lorelai dobrou zprávu a dá jim šek. Lorelai se ptá, jestli už je Rory zpátky na Yalu a dovídá se, že není. Její otec začíná být naštvaný a je nazlobený i za to, že Lorelai obviňuje Loganovy rodiče z toho, co prý neudělali. Prý by se k Rory nezachovali škaredě.
Rory připravuje večírek a přijde za ní Paris a říká ji, že jí rodiče zablokovali účet a že tak nemá žádné peníze. Rory jí nabídne, ať roznáší občerstvení na večírku, a Paris souhlasí.
Luke vaří večeři a všimne si, že na ledničce je pozvánka na show slečny Patty. Chce jít s Lorelai, ale ona ne. Nechce, aby se Luke kvůli ní omezoval, a tak mu řekne, ať jede raději tábořit. Luke souhlasí.
Rory večeří s babičkou a dědou a při tom pořád píše smsky, což není Emily příjemné. Rory se brání, že je to kvůli oné události a že zaučuje svoji asistentku. Emily jí radí, jak by měla rozdělit stoly, aby to nevypadalo tak prázdně, na což jí Rory odvětí, že má plno a dokonce musí i některé lidi odmítat. Rory se seznamuje s pomocníky a Paris se opravdu snaží.
Sookie a Lorelai jsou na slavnosti. Začínají ji děti, které jsou v publiku, což se ani jedné z nich nelíbí. Vypadá to opravdu zajímavě. V tom samém okamžiku je i Roryn večírek. Daří se a i Richard s Emily jsou nadšení. Mezitím Luke táboří a moc ho to nebaví. Na večírek přišla Loganova matka a Rory ji opravdu nemá ráda. Musí se vydýchat a i přesto, že je naštvaná, že se tu ukázala, chová se k ní velice mile. Emily chce Loganovu matku, která sedí u náhradního stolu, přesadit, což by znamenalo vyhodit někoho jiného. Na večírek přijde i Loganův otec a to už je na Rory opravdu hodně.
Na programu představení slečny Patty je i labutí jezero a Sookie je dojatá. Jako poslední nastupuje Kirk s podivným pantomimickým číslem. Lorelai spatří Luka, jak se vrací z táboření a jde za ním. Nechápe, proč přijel tak brzo a Luke zase nechápe, proč ho nechtěla vzít sebou. Tvrdí, že ho baví všechno, co dělají společně.
Richard se potká na záchodě s Mitchumem Huntzbergerem a mluví spolu o Rory. Mitchum mu tvrdí, že Rory opravdu na novinařinu nemá a že jí jdou práce jako asistentka a pořadatelka večírků. Potvrdí také všechno, co říkala Lorelai. Richard je naštvaný a řekne to Emily. Emily přijde za Loganovou matkou a řekne jí, že je její rodina stejně dobrá jako ta Loganova. Shira jí na to odpoví, že oni mají víc peněz a tím i větší postavení a Emily na to, že ona nemá nic, že je jen ubohý zlatokop, který o svého manžela zakopl. Shiře se po těchto slovech vytratí úsměv ze rtů.
Rory vystoupí na pódium a mluví o této události. Richardovi je líto, že nevěřil Lorelai a také to, co udělali Loganovi rodiče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama