22.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:55 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Loučení a rozchody
Sookie, Jackson a Davey odcházejí ráno z domova a dělají všechno proto, aby neprobudili Lorelai ležící na gauči. Ta už ale stejně nespí a slyší, jak o ní mluví. Sookie má o ni strach, ví, že se něco děje mezi ní a Lukem, ale netuší, co přesně to je.
Taylor, evidentně v dobré náladě, vychází z obchodu a zdraví kolemjdoucí. Když uvidí jakéhosi nového trubadúra, který zrovna začal zpívat, trochu se zarazí, ale nechá to být.
Logan se nepříliš nadšeně obléká na promoci, zatímco ho Rory neustále fotí. Logan ji varuje, že tam bude snad celý rod Huntzbergerových, ale Rory má pro strach uděláno, navíc se umí skvěle schovávat.
Taylor přichází k Lukovi do bistra a stěžuje si na trubadúry, kterých je venku čím dál víc. Luka to nezajímá a Kirk Taylorovi vysvětlí, že je to zřejmě proto, že starshollowského trubadúra si všiml významný hudební producent náhodou jedoucí kolem a angažoval ho jako předskokana na turné Neila Younga. Když začne jakási dívka zpívat přímo před Lukovým bistrem, Taylorovi dojde trpělivost a zakáže jim hrát. Jeho zákaz se mine účinkem, jak zjistí později, když přijde na náměstí, které je plné muzikantů.
Lorelai přijede domů a místo Babette, která hlídala přes noc Paula Anku, ji vítá slečna Patty, která za ni ráno zaskočila. Patty se chystá k odchodu, přijde ale Luke - Lorelai se schová a prosí Patty, aby mu řekla, že tam není. Na její otázku, jestli se něco děje, poté odpoví, že se jen trochu pohádali.
Rory čeká na Logana, který se zdržel s rodiči. Uslyší ho přicházet a vidí, jak se na chodbě baví se svým otcem. Logan se jí omlouvá a vysvětluje, že jde pozdě, protože se setkání s rodinou zvrtlo v jakousi schůzku s otcovými obchodními partnery. Rory musí odejít na večeři k prarodičům, ale u výtahu vidí Mitchuma. Chvilku váhá, ale pak rychle výtah zadrží a jede s ním. Vyčítá mu, že Logana zdržel schválně, protože ji nemá rád, a ze stejného důvodu ho posílá na rok do Londýna. Mitchum jí řekne, aby si tolik nefandila, a vysvětlí jí, že důvodem jeho rozhodnutí je snaha donutit Logana konečně dospět a hlavně ho dostat z dosahu Brigády života a smrti.
Lorelai přijíždí na večeři k rodičům. Rory už je na místě, telefonuje s Finnem a dává mu za úkol dostat Logana z jejich bytu. Na stole si obě všimnou jakéhosi záhadného, dosud zahaleného předmětu. Emily s Richardem totiž přidali k penězům, které se Roryiným jménem rozhodli věnovat Yaleu, tučné odškodné za nepodařenou Emilyinu operaci očí - a výsledkem je Budova astronomie Rory Gilmorové, jejíž maketa je onen předmět na stole. Rory je v šoku, zejména z obrovského nápisu, jehož jasnou dominantou je její jméno, Lorelai si z ní samozřejmě dělá legraci, že je to mnohem lepší než osobní poznávací značka, kterou kdysi chtěla. Dalším překvapením večera je příchod Christophera, kterého pozvali Richard a Emily.
Rory musí odejít za Loganem, její místo zaujme Carolyn, dcera jedné dávné Emilyiny přítelkyně. Emily donutí Lorelai, aby si sedla k ní, Carolyn usadí vedle Chrise a hned mu ji společně s Richardem začne dohazovat.
Taylor se snaží rozehnat muzikanty, kteří hrají jeden přes druhého, ale nepomůže mu ani přivolaný policista. Do toho přijde starshollowský trubadúr, kterého na koncertě Neila Younga vypískali, a nechápe, jak to mohl dopustit. Taylor to vzdá a jde spát.
Ještě před večeří si Lorelai musí odskočit a do koupelny těsně za ní vpadne Christopher, který předpokládal, že je to pouze záminka pro to, aby společně vymysleli, jak ho z toho dostat. Lorelai si z něho dělá srandu a Chris jí vyčítá, že ho v tom nechala. Když začne Christopher vzpomínat na tajné únikové cesty z domu Gilmorových, Lorelai slíbí, že mu pomůže.
Při večeři, kdykoliv padne nějaká "seznamovací" narážka, se Lorelai začne Carolyn, která pracuje jako psycholožka, vyptávat na své sny, hlasy v hlavě, cestování časem - výsledkem je Emilyin zákaz konverzace do doby, než se bude podávat dezert.
Logan s Colinem a Finnem přicházejí do Loganova bytu, který je vyzdoben v anglickém stylu. Vítá je Rory v kostýmu a s anglickým přízvukem vysvětluje Loganovi, že je na nejlepším mejdanu svého života.
Emily vyprovází Lorelai a je naštvaná, že večer neproběhl podle jejích plánů - Christopher a Carolyn odešli každý sám. Když odejde i Lorelai, Emily se ptá služebné, zda jí dala výpověď. Když se dočká záporné odpovědi, jen poznamená, že jí dnes nic nevyšlo.
Lorelai před domem uvidí Carolyn v autě, jak telefonuje s klientem. Chvilku si neformálně povídají, ale Lorelai se pořád nemá k odchodu. O chvilku později sedí na zadním sedadle Carolynina auta a vypráví jí svůj "životní příběh". Mluví o svých rodičích, o tom, že nikdy netoužila být vdaná, nemilovala Christophera, Maxe - opravdu milovat začala až Luka. Doufala v to, že s Lukem se to změní - je připravena se vdát, mít další dítě, místo toho ale není šťastná, protože neustále jen čeká... Carolyn jí radí, aby se konečně rozhodla, co vlastně chce, nebo si zvykla na to, že bude pořád jen čekat. Lorelai se bojí, že pokud bude na Luka příliš tlačit, mohla by ho ztratit. Carolyn si myslí, že ho možná nikdy ani neměla...
Rory si povídá s Loganem a ten ji prosí, aby mu řekla, ať se vykašle na otce a neodjíždí do Londýna. Rory mu to pochopitelně říct nemůže.
Lorelai přichází do bistra plného lidí a prosí Luka, ať spolu utečou. Pojedou do Marylandu, vezmou se a až se vrátí, Luke se k ní nastěhuje... Luke se snaží oponovat, že to přece nemusí být hned, ale podle Lorelai jen neustále čekají a odkládají to... Luke vyvede Lorelai ven a chce s ní o tom mluvit. Lorelai nechce mluvit, protože už prostě nechce a nemůže pořád jen čekat, nechce poslouchat Lukovy řeči o April. Když jí Luke na její "Teď, nebo nikdy!" odpoví, že do toho nemůže jen tak skočit, Lorelai zklamaně odejde...
Plačící Lorelai klepe na dveře Christopherova bytu s tím, že prostě nemůže být sama. Chris ji zve dál.
Oblečený a sbalený Logan ráno budí Rory. Ta s ním chce jet na letiště, ale Logan jí to zakáže, protože by pak nedokázal nastoupit do letadla. Rory se rozpláče a dívá se za Loganem, dokud se za ním nezavřou dveře výtahu.
Christopher ráno vypravuje Gigi do školky a probudí tím Lorelai. Když Gigi s chůvou odejdou, vleze si k ní zpátky do postele...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama