20.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:53 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Super senza párty parta
Lorelai sedí ve Vážce v kuchyni s pořádnou kocovinou, Sookie vaří kafe a snaží se jí uklidnit. Lorelai chce vědět, co hrozného (mimo přípitku, který si pamatuje) na svatbě ještě prováděla - jak se dozví, natáčela např. video pro soutěž o další americkou topmodelku, vyhlásila soutěž v pokeru a založila tajný klub pro super cool svatebčany.
Rory přijíždí do nemocnice a ptá se na Loganův zdravotní stav. Protože ale není jeho příbuzná, je jí pouze řečeno, že jeho stav je vážný, ale stabilizovaný. Od Colina s Finnem se Rory dozvídá nejen, jak se to stalo (Logan skákal z útesu a padák se mu otevřel až na poslední chvíli), ale i to, že Loganova sestra se kvůli tomu vrací ze svatební cesty a Mitchum Huntzberger nijak zvlášť nereagoval. Když začnou žertovat o tom, že asi budou muset Logana adoptovat, aby se dozvěděli něco bližšího o jeho stavu, Rory už to nevydrží, pořádně jim vynadá a pošle je oba domů. Jde za Loganem (na první pohled je vidět pouze zlomená noha a obličej samá modřina) a znovu bezúspěšně vyzvídá na lékaři, který ho prohlíží.
Po svém návratu se Luke v bistru pokouší přijít na to, proč jsou banány v ledničce. Je to jeden z Caesarových zlepšováků - lidé milují studené banány. Přichází Lorelai a šťastný Luke ji vítá a dává jí dárek, ručně dělanou baptistickou panenku. Nebyla by to ani Lorelai, kdyby ji nezačala považovat za svou panenku voodoo. Lorelai se Luka ptá, jak dopadl výlet. Luke je vcelku nadšený, protože děti ho měly rády a nakonec ho začala tolerovat i April, pro kterou navíc zítra pořádá narozeninový večírek. Lorelai je překvapená a nabízí mu jako organizátorka několika nezapomenutelných dětských oslav svou pomoc, Luke s díky odmítá a nabízí jí kafe, což pro změnu odmítne Lorelai. Luke poznamená, že to nejspíš bude kvůli její kocovině ze svatby - slečna Patty mu všechno řekla. Lorelai se vyděsí a začne se vymlouvat, že si vůbec nepamatuje, co vykládala. Luke ji připomene, že přece zpívala píseň "Nekonečná láska"... Lorelai je z této "upravené" verze překvapená, ale potom děkuje Patty, která ji uklidňuje, že tuhle vymyšlenou verzi už roznesla po celém městě, takže se Luke pravdu nikdy nedozví. Dodá, že sice bude opravdu těžká práce dostat někdy Luka před oltář, ale že se to určitě jednou povede.
Rory telefonuje z nemocnice Paris, která ji hned na úvod sdělí své rozhořčení z toho, že závěrečný test se píše s otevřenou učebnicí. Když po ní chce Rory vysvětlit, co znamenají údaje na Loganově kartě, které rychle stačila opsat, Paris ji odbude tím, že tomu ještě nerozumí, ale chce od Rory jméno nemocnice a Loganova lékaře (nerespektuje Roryino varování, že to nemá smysl, protože není z jeho rodiny) a slibuje, že za chvilku zavolá. Rory vidí, jak na recepci zvoní telefon a někdo (Rory slyší jen "Ty nadávky opravdu nejsou nutné!" a "To byste neměla dělat.") chce znát zdravotní stav Logana Huntzbergera. Jakmile doktor položí telefon a otře si zpocené čelo, zvoní Rory mobil a Paris na ni vychrlí všechna fakta týkající se Loganova zdravotního stavu - byl velmi vážný (podle toho, jak to Paris líčí, to vypadá, že měl být dávno mrtvý J), ale bude v pořádku.
Lorelai s Lukem se vracejí z nákupů a Luke vykládá, že je rád, že může Lorelai mluvit do toho, co si koupí, ale ta mu dokáže opak. Zastaví se před výlohou jednoho obchodu a Luke chce znát Lorelain názor na dárek, který pro April vybral - sadu toaletních potřeb s obrázky koček. Lorelai není příliš nadšená a nabízí mu, že ho vezme do jiného obchodu a pomůže mu vybrat dárek, který by se April líbil víc. Luke to ale odmítá a vysvětluje jí, že je ještě příliš brzo na to, aby vstoupila do života jeho dcery. April by si ji okamžitě zamilovala, protože je skvělá a zábavná (skoro jako postavička z kresleného seriálu), a na něho by už nezbylo místo. Lorelai to přijde směšné, ale Luke trvá na svém a jde ten dárek koupit.
Luke se v bistru (vyzdobeném na oslavu) loučí s Annou a po jejím odchodu stanoví pravidla - bistro nekompromisně rozdělí na povolené a zakázané zóny, pak poněkud vystrašeným děvčatům popřeje dobrou zábavu.
Lorelai probírá s Michelem vzhled webových stránek hotelu, které tvoří v podstatě jen Michelova fotografie. Do toto ji volá Rory a vykládá o Loganovi - do chvíle, než jí zdravotní sestra oznámí, že se Logan probral z bezvědomí. Ten se omlouvá, ale Rory je šťastná, že se probudil, a slibuje mu, že s ním zůstane v nemocnici.
Oslava narozenin neprobíhá podle plánu - děvčata sedí u stolků a vesměs se nudí. Jedna z dívek přijde za Lukem a ptá se ho, jestli může jít na záchod, který je (podle ní) v zakázané zóně. Ukáže se, že na záchod potřebují všechny, a Luke pochopí, že je na začátku asi dost vyděsil. Úplně zoufalý volá Lorelai a prosí ji, aby mu přišla pomoci. Lorelai dorazí a oslavu na poslední chvíli zachrání.
Rory telefonuje s Loganovou sestrou Honor a dozví se od ní, že Mitchum za ním do nemocnice nepřijde, protože nesouhlasí s Loganovým členstvím v Brigádě života a smrti (je to nedospělé a nezodpovědné) a chce ho tak vytrestat. Rory dojde trpělivost, Mitchumovi do telefonu pěkně od plic řekne, co si o něm myslí, a přikáže mu, aby okamžitě přijel za svým synem.
April na večírku rozbaluje dárky a je nadšená. Když dojde na Lukův dárek, snaží se jí Luke (z pochopitelných důvodů) zastavit, že by si třeba nějaké dárky mohla nechat na zítra, pochopitelně bez úspěchu. April je z dárku nadšená a Luke děkuje Lorelai, která jeho původní dárek vyměnila za to, co si April přála. Pak Lorelai navrhne, že úplně nejlepší by bylo, kdyby děvčata mohla zůstat celou noc - ta jsou pochopitelně ráda. Lorelai chce odejít, ale Luke ji přemlouvá, aby zůstala na noc s děvčaty, a sám si ustele ve skladu.
Do bistra za Lukem vpadne evidentně naštvaná Anna a chce s ním mluvit. Vyčítá mu, že nechal připravit narozeninový večírek své dcery svou přítelkyni, kterou navíc sama ani nezná. Luke se snaží bránit, že mu pouze pomáhala, ale Anna ví i to, že Lorelai nocovala sama s děvčaty, zatímco on spal ve skladu, a přijde jí to nefér vůči rodičům ostatních dívek.
Do nemocnice přijde Loganův otec a na chodbě se potká s Rory, která mu jen beze slova ukáže, kde je pokoj jeho syna.
Luke přijde k Lorelai na večeři (objednané čínské jídlo) a ta si všimne, že je nějak zaražený. Luke jí řekne o tom, jak byla Anna naštvaná, a omlouvá se, že to není chyba její, ale jeho, protože měl Anninu reakci předvídat.
V nemocnici se Rory Loganovi omlouvá za to, že mu nerozmluvila ten výlet, protože na něho byla naštvaná a chtěla ho potrestat. Logan nechce její omluvy slyšet a bere vinu za jejich pokažený vztah na sebe.
Lorelai přichází za Annou do jejího obchodu a omlouvá se. Anna jí vysvětluje, že proti ní vůbec nic nemá, jen se bojí toho, aby se April na Lorelai příliš neupnula a ona pak jednou prostě nezmizela z jejího života. Lorelai se jí snaží vysvětlit, že to nehrozí, protože jsou s Lukem zasnoubeni, ale Anna ji přeruší, že to ještě neznamená, že spolu zůstanou. Lorelai je smutná, na odchodu ji Anna uklidňuje, že se April večírek velmi líbil...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama