19.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:51 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Svatba po korejsku
U Kimových probíhají přípravy na svatbu. Lorelai přináší svatební šaty upravené pro Lane. Paní Kimová je chce vidět, musí ale odběhnout k telefonu. Zatím se Lane ptá Lorelai, zda je opravdu raději nemohla spálit, Lorelai ji uklidňuje. Paní Kimová se vrací velmi rozrušená, takže ani nepozná (nebo spíš nevnímá), že šaty vypadají úplně jinak - zato mnohem lépe. Ptá se, zda Lorelai přijde na svatbu s Lukem, Lorelai jí vysvětluje, že Luke je mimo město a ona přijde sama. Když už je Lorelai na odchodu, paní Kimová za ní vyděšeně vyběhne a oznámí jí, že musí buď přijít s mužem (Kirk se nepočítá), nebo zůstat doma. Jako samotná žena v letech bez mužského doprovodu (navíc oblečená tak, jak se Lorelai obléká) by prý mohla působit jako poběhlice.
Rory je v redakci a rozdává pokyny, přestože už měla odjet na svatbu. Nejdříve za ní přiběhne Paris se svými články - na jeden problém má dva názory a chce je otisknout oba, potom přijdou dvě dívky a přemlouvají ji, aby s nimi letěla na Kostariku za Loganem, Rory je odmítne.
Lorelai ve Vážce připravuje věci na Laneino loučení se svobodou a Michel, který s ní půjde na svatbu, jí dává rady, jak má zítra vypadat, aby mu nedělala ostudu. Do toho přiběhne Sookie, které příliš nakynuly "obscénní koláčky" pro Lane, které připravovala - Lorelai jen poznamená "Ahoj, Tommy Lee." Volá ji Christopher a oznamuje jí, že koupil Rory nový telefon, a ptá se, jestli není proti. Lorelai to nevadí a baví se s Chrisem o Gigi, pak zahlédne Michela, jak nacvičuje tanec na svatbu, a otráveně odchází.
Rory přichází ke Kimovým, kde paní Kimová s Lane zběsile stěhují věci. Na svatbu totiž přijede matka paní Kimové, se kterou nepočítaly, protože už 45 let neopustila Koreu. Navíc je babička Kimová buddhistkou a neví o tom, že její dcera patří k Adventistům sedmého dne - proto Rory pomáhá stěhovat sochu Budhy a ukrývat kříže pod podlahu Laneina pokoje. Když dorazí, je okamžitě poznat, že paní Kimová má ze své matky stejný strach jako Lane z ní. Když se začnou klanět Budhovi (108krát), Rory s Lane se odcházejí loučit se svobodou.
Loučení se svobodou neprobíhá podle plánu a Lane s kamarádkami nakonec skončí v nahrávacím studiu patřícím Brianově tetě, kde slaví Zach s kamarády.
Lorelai s Rory se chystají na svatbu, když v tom volá Michel, že jeho známá sehnala lístky do první řady na koncert Celine Dion, takže na svatbu nepůjde. Rory, která si píše s Christopherem (poté, co jí dal telefon, píše každých pět minut), napadne, že by mohl jít s Lorelai on, Chris souhlasí.
Během buddhistické svatby (Lane a Zach v odpovídajícím oblečení) se obě paní Kimové začnou (korejsky) hádat. Když babička Kimová odjede, na pokyn paní Kimové se všichni rozběhnou do kostela, kde se bude konat "druhý" obřad. Lorelai nechápe, proč všichni tak utíkají, ovšem jen do chvíle, než jí Rory vysvětlí, že v kostele je pouze 58 židlí pro 62 hostů. Před obřadem mluví paní Kimová s dcerou o svatební noci a "hrozných" věcech, které ji čekají (zároveň doufá, že bude mít to štěstí a bude "to" muset dělat jenom jednou jako ona).
Při obřadu Lorelai s Chrisem mluví o tom, jak se Lane s Rory seznámily. Christopher poznamená, že Rory je možná další na řadě se svatbou - Lorelai jen posmutněle souhlasí.
Krátce po skončení obřadu rychle odjedou všichni korejští přátelé paní Kimové - ta také odchází, aby Lane mohla mít oslavu podle svého.
Když chce Lorelai vidět fotky, které Rory udělala na svatbě, náhodou narazí i na fotku, kde jsou Rory s April. Lorelai je velmi překvapená a Rory se jí snaží vysvětlit, že v tom nebyl žádný Lukův plán, jak je spolu seznámit, ale že je náhodou potkala, když byla ve Philadelphii za Jessem (což je pro Lorelai taky novinka). Lorelai je z toho všeho smutná a jde si pro pití - vrací se s plným tácem panáků tequily a začne je do sebe klopit.
Po přípitku Briana a Rory chce novomanželům připít i poněkud "společensky unavená" Lorelai. Její řeč o Lane se postupně změní v oznámení, že i když se vdala Lane, Rory se jistě vdá a její vnučka také, ona se vdávat nebude - zřejmě nikdy, ale s jistotou určitě ne 3. června (plánovaný termín svatby s Lukem). Její smutně trapný výstup ukončí až Rory s Chrisem, kteří ji odvedou z pódia.
Rory a Lorelai nesoucí Christopher přicházejí domů a Rory připravuje další kafe, aby ji vzkřísili. Rory volá Colin a řekne jí, že se Logan těžce zranil a převážejí ho do nemocnice v New Yorku. Rory za ním odjíždí.
Lorelai leží v posteli a probudí ji telefon. Volá jí Luke a zřejmě se ptá na svatbu. Lorelai mu s odpovídajícím výrazem ve tváři řekne, že svatba byla skvělá...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama