18.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:50 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Skutečný Paul Anka
Lorelai volá Rory a vypráví jí svůj divný, opravdu divný sen o Paulu Ankovi - skutečném i psím. Pes Paul Anka zpíval, skutečného Paula Anku venčila, Babette ho chovala na klíně a navíc ještě prodával u Dooseho...
Luke se chystá odjet jako dozor na výlet s April a uklidňuje Caesara, který během jeho nepřítomnosti bude řídit bistro. Lorelai zkouší pevnost jeho nové tašky, kterou dostal od Anny - mlátí s taškou o židli nebo s ní, jako že náhodou, vrazí do dveří. Než Luke odjede, ještě Lorelai oznámí, že se i s April staví u Jesse ve Philadelphii, kde si s kamarády otevřel vydavatelství. U školního autobusu April pomáhá Lukovi zapamatovat si jména spolužáků pomocí mnemotechnických pomůcek. Ostatní dospělí Luka nejdříve považují za řidiče jejich autobusu.
Rory s Loganem ráno vstávají a oblékají se. Rory se celou dobu chová dost odměřeně. V redakci si nejprve všimne velké zavařovací sklenice na stole u Paris. Jsou v ní octomilky, které Paris studuje, ale protože doma by jí mohly utéct a zamořit to tam, má je s sebou v redakci. Paris pracuje na článku, ze kterého vypustila všechny nudné odpovědi jistého profesora - zbylo jí 16 slov, snaží se tedy článek opět rozšířit.
Za Rory přijde Logan s otázkou, jak je možné, že článek, na kterém dělá, je už napsaný. Napsala ho Rory, protože předpokládala, že ho Logan nestihne dodělat. Logana to naštve, pak si všimne octomilek, ale Rory ho pouze upozorní, aby nechal Paris na pokoji.
Do Vážky přijde paní Kimová a požádá Lorelai, aby pro Lane přešila svatební šaty, ve kterých se před 28 lety vdávala za pana Kima. Lorelai souhlasí a paní Kimová ji ještě upozorňuje, aby šaty upravila co nejméně. Když odejde, Lorelai nakoukne do pytle, ve kterém šaty jsou, a vyděsí se.
Rory se vrací do bytu a najde tam Logana se svými kumpány, jak plánují poslední akci Brigády života a smrti, jejíž součástí je i seskok padákem z velmi vysokého útesu. Rory tím samozřejmě není příliš nadšená. Když kluci pochopí, že atmosféra poněkud zhoustla, odejdou a Rory s Loganem se opět začnou hádat. Logan vyčte Rory, že se k němu chová hrozně, protože mu ještě neodpustila, že se vyspal s kamarádkami své sestry. Později, když Logan odjíždí na Kostariku, se rozloučí jen velmi chladně. Po jeho odjezdu Rory otvírá poštu a najde dopis od Jesse.
Když jde Lorelai po ulici, přiběhne za ní Lane a prosí ji, aby ty hrozné svatební šaty zničila. Lorelai ji uklidňuje, ale pak ve výloze zahlédne odraz Emily a Richarda. Když se otočí, zahlédne je zacházet za roh. Od Lane se dozví, že takhle chodí po městě už od rána, navíc mluvili s Kirkem, oblečeným ve svém "realitním" saku.
Lorelai přijde za Kirkem do starého, polorozbořeného domu, ve kterém má teď něco jako kancelář, a chce vědět, kde jsou její rodiče. Kirk se jí nejdříve pokouší prodat dům, ve kterém se nacházejí, pak nepřímo řekne, kde by Emily s Richardem mohli být.
Lorelai konečně najde své rodiče, kteří ale vůbec nejsou nadšení z toho, že ji vidí, a různě se vymlouvají, aby se jí zbavili. Lorelai si ale vynutí, že s nimi půjde na (zřejmě smyšlenou) schůzku, kterou mají domluvenou, a cestou jim líčí Stars Hollow jako nejhorší město na světě - např. vydává Taylora za masového vraha.
Jess provádí Luka po svém vydavatelství, později je seznámen s April. Ve chvíli, kdy probíhá autorské čtení jakéhosi mladého básníka, dorazí i Rory. Jess ji evidentně rád vidí, Luke ji seznámí s April. Když je Luke na odchodu, Jess mu dá šek s penězi, které mu dluží. Luke nechce peníze přijmout, pak Jessovi řekne, že je na něho pyšný, a obejmou se.
Lorelai přijde s Richardem do bistra a najde tam Emily, která předtím odešla na nějakou "schůzku", jak hraje s jakousi holčičkou karty. Když pro změnu zmizí Richard, Lorelai jde za Emily a vyjde najevo, že Emily holčičku pokládala za Lukovu dceru. Lorelai vysvětlí Emily, že v nejbližší době se s April nesetká, protože s Lukem uzavřeli dohodu (spíše ji uzavřel Luke), že se s jeho dcerou nebude zatím vídat ani Lorelai. Emily ji varuje, že není v pořádku, když se nezná s dcerou člověka, kterého si chce vzít. Na odchodu ještě vyčte Caesarovi, že jí neřekl, že to dítě není Lukova dcera.
Rory s Jessem jsou spolu sami a Jess začne Rory líbat. Ta se mu vysmekne a začne se omlouvat, že nemůže Loganovi udělat to, co on provedl jí. Jessovi se nelíbí, že s ním Rory pořád je, a tak, když chce později odejít, ani mu to moc nevadí.
Lorelai je doma a důkladně si prohlíží Laneiny budoucí svatební šaty. Nakonec na ně vylije hrnek kafe a vítězoslavně se usměje...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama