17.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:49 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Já jsem OK, ty jsi OK
Rory je s Paris v jejím bytě, společně se cpou hromadou jídla, kterou Paris objednala, a nadávají na chlapy. Paris je ráda, že jsou zase spolu, a Rory jí vysvětluje, že nechtěla být šéfredaktorkou místo ní. Za Rory přijde Logan a chce si s ní promluvit. Ona s ním ne, a tak Paris, odhodlána nepustit ho dál, stojí mezi dveřmi a nadává mu. Logan se dovnitř dostane, chvilku za ním přijde Doyle (stále ještě v Roryině kabátě) a chce pro změnu mluvit s Paris. Logan s Rory odejdou na chodbu a vše si vysvětlí. Rory se chce rozloučit s Paris, ale ta se už "usmiřuje" s Doylem.
Zatímco Luke telefonuje, Lorelai vyjde z koupelny a prosí, aby odnesl pavouka, který se tam objevil. Luke nakonec najde pavouky dva a odnáší je ven ve velkém hrnci. Předtím ještě stačí říct Lorelai, že volala April a požádala ho, aby jel jako dozor na jejich školní výlet. Lukovi se to moc nezdá, ale Lorelai ho přemluví, aby jel, přestože tím také není příliš nadšená.
Brian se stěhuje zpátky k Zachovi a Lane. Když Lane odchází, Zach ji upozorňuje, aby se chovala slušně, když je už téměř vdaná. Brian chce vědět, jestli se po jejich svatbě bude muset opět odstěhovat. Zach s tím nepočítá, ale Lane mu řekne, že předpokládala, že si po svatbě najdou vlastní byt. Taky připomene Zachovi, že ještě musí zajít za její matkou.
Lorelai přijde za Lukem do bistra a prosí ho, aby, až půjde k ní domů, vyhodil cvrčka, kterého prozatím uvěznila pod kelímkem od jogurtu. Pak si všimne, že Luke spravuje svůj starý batoh a přemlouvá ho, aby si koupil nový. Chvilku ho společně s Lane pozorují, pak Lane vyběhne ven, protože tam uvidí Rory, a oznámí jí, že ji Zach požádal o ruku - radostí začnou skákat jako malé holky.
Lorelai je překvapená, že je Rory ve Stars Hollow (podle svých slov chce jen načerpat trochu sil), a ptá se jí na Logana a stěhování. Rory jí řekne, že její nová adresa už neplatí, protože je zpátky u Logana, který jí všechno vysvětlil, a usmířili se.
Rory s Lorelai jsou v hotelu. Zatímco Lorelai pracuje, Rory se nepohodne s Michelem, protože si vzala jeho neonový poznámkový bloček a narušila mu tak jeho systém. Michel se to "malé Lorelai" - jak ji oslovuje - snaží vysvětlit, když přijde Lorelai a omluví se mu, že svou dceru špatně vychovala, Michel otráveně odejde.
Lorelai volá Emily, která je společně s Richardem (díky GPS navigaci mluvící německy) úplně jinde, než měla být. Mají namířeno do realitní kanceláře a Emily navrhne Lorelai, že se potom u ní mohou zastavit. Lorelai se všemožně snaží vymluvit, ale nepovede se jí to, možná i proto, že se neprozřetelně zmínila, že je doma i Rory.
Zach přijde za paní Kimovou do starožitnictví a je evidentně nervózní. Jako "přílohu" k žádosti o ruku přináší posudek z práce a bankovní výpis, aby ji přesvědčil, že se o Lane postará. Paní Kimová chce ještě slyšet jeho demo, aby ho mohla posoudit a zjistit tak, jestli dokáže Lane uživit jako muzikant, protože to je přece jeho poslání. Doporučí mu, aby Lane zatím o svatbě nic neříkal (Zach ji přisvědčí, že tak zatím neudělal), kdyby to náhodou nedopadlo dobře.
Lorelai s Rory uklízejí dům a snaží se schovat všechno, co by mohlo vést k nějaké konverzaci - časopis s Lindsay Lohan na obálce by podle Lorelai např. mohl vést k tématům jako rakovina kůže, užívání drog, anorexie a nákup podprsenek. Sookie přináší jídlo, ale protože nějak Lorelain telefon špatně pochopila, nic z toho nemůže Lorelai nabídnout svým rodičům - Sookie to vyřeší tím, že pokrmy přejmenuje.
Rory venku zahlédne auto prarodičů, kteří si zatím prohlížejí Lorelain dům. Když je pozvou dál, Emily stačí během chvilky prozkoumat dům zevnitř - Lorelai s Rory budou zřejmě muset vysvětlit všechny ty věci, které před nimi schovaly do vany.
Zach přijde za paní Kimovou, která poslouchá demo a zuřivě si dělá poznámky. Když skončí, řekne Zachovi, že nemají žádný skutečný hit. Zach tvrdí, že některé kapely prostě hity nemají, ale paní Kimová oznámí, že pokud si chce Lane vzít, musí jednoduše napsat hit.
Při večeři Emily vytýká Lorelai, že jí neřekla, že se pustila do rekonstrukce domu, Lorelai se (nepříliš přesvědčivě) brání tím, že jí chtěla všechno ukázat, až to bude hotové. Někdo klepe, Lorelai jde otevřít a Lukovi, který tam stojí, jen tiše řekne, že přijeli její rodiče. Luke se bleskově obrátí a odejde.
Když Emily s Richardem odjedou, Lorelai řekne Rory o Lukově chystaném výletě. Rory vyzvídá, co všechno ví o April a její matce - moc toho není, a tak Rory napadne, že by měly zajet do jejího obchodu a omrknout ji. Lorelai je zásadně proti.
Lorelai přijde do hotelu a v hale najde Kirka, který se tam rozhodl provozovat svou realitní kancelář. Lorelai se ho snaží vyhodit a Kirk jí oznámí, že pracuje také pro její rodiče. Lorelai to samozřejmě vyděsí a začne Kirka vyslýchat, jak dlouho už její rodiče hledají dům ve Stars Hollow. Když za ní přijde Rory, řekne jí to a dodá i své vlastní vysvětlení - její rodiče ji chtějí mít nablízku, protože to vypadá, že si s Lukem vezmou a nejspíš budou mít i děti. Rory se jí snaží uklidnit novou kabelku, kterou pro ni má. Lorelai má radost jen do chvíle, než se dozví, že ji Rory koupila v Annině obchodě. Naštve se, že ji Rory neposlechla, a odmítne se s ní dál o Anně bavit.
Zach hraje paní Kimové písničku, kterou složil, ale ona stále není spokojená. Zach to vzdává, ale paní Kimová ho nutí zkoušet to jinak, až nakonec poznamená, že konečně složil hit. Odvede ho za Lane, aby ji mohl oficiálně požádat o ruku.
Lorelai s Rory se vracejí z kina a staví se u Luka. Rory už po několikáté nezvedne telefon (s největší pravděpodobností volá Logan) a Lorelai si všimne Lukovy nové tašky, kterou si pořídil místo svého starého batohu. Lorelai má radost, že ho konečně přemluvila, ale Rory jí řekne, že naprosto stejnou tašku viděla v Annině obchodě. Lorelai trošku znervózní a jde za Lukem nahoru do jeho bytu, kde zatím vyřizuje obchodní hovory. Luke jí Roryinu domněnku potvrdí a Lorelai se tváří, jako by se nic nestalo, ale očividně ji to trochu mrzí.
Rory se vrací na Yale a Logan jí vyčítá, že mu ani nenechala vzkaz, že odjíždí, a navíc ani nebrala telefony. Rory se mu omluví (zřejmě proto, aby vůbec něco řekla) a vymlouvá se, že se jí vybila baterka a neměla s sebou nabíječku. Když se jí Logan ptá, jestli je všechno v pořádku, Rory řekne jen "jasně" a odejde...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama