12.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:39 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Jako Gwen a Gavin
Lorelai, Luke a Paul Anka klidně spí, dokud je ve 3:12 ráno neprobudí kostelní zvony. Vyděšeně se posadí na posteli a zkoušejí přijít na to, co za tím je. Luke je naštvaný, protože se mu zdál sen o tom, jak si kupuje nové auto. Kirkův hlas venku oznamuje, že se koná schůze obecní rady. Lorelai se chystá tam jít, Lukovi se samozřejmě nechce.
Ve studiu slečny Patty je spousta rozespalých lidí v pyžamech. Z monitoru počítače k nim promlouvá Taylor ve věci pořádání 125. Zimního karnevalu. Protože je u své sestry v Maine a kvůli sněhu se nemůže dostat zpátky, potřebuje někoho, kdo by se ujal organizace příprav. Slečnu Patty napadne pověřit Kirka, ten souhlasí a všichni spokojeně odcházejí spát, Taylorova snaha projednávat podrobnosti je nezajímá. Po celou dobu projevu hází po Taylorovi jakýsi Timmy ping-pongové míčky. Ve chvíli, kdy studio slečny Patty opouští poslední člověk, se po něm zřejmě chystá hodit Rubikovu kostku.
Unavený Luke dolévá zákazníkům kávu a je mu úplně jedno, že kávu nalil i do hrnku s čajem. Lorelai, obdivuhodně sršící energií, vykládá Lukovi, co všechno už ráno stačila udělat, Luke vypadá, že při jejím vyprávění usne. Probere ho až Lorelaina otázka, co bude dneska dělat - nepříliš přesvědčivě odpovídá, že nic zvláštního.
Rory přichází do svého bytu na Yaleu a přede dveřmi objeví další květiny od Logana. V bytě je už spousta květin a fakt, že Rory přináší další, naštve Paris, která předpokládá, že přitahují pozornost zlodějů k jejich bytu, protože můžou asociovat přítomnost diamantů. Paris nutí Rory, aby konečně řekla Loganovi, ať s tím přestane. Když se ozve klepání na dveře, paranoidní Paris se po vzoru hrdinů akčních filmů přitiskne ke zdi.
Luke přichází do parku na plánovanou schůzku s April. Místo schůzky se neukáže příliš vhodným, jelikož je děsná zima. Když se snaží přijít na to, co budou dělat příště, April napadne, že by mohla přijít do jeho bistra. Protože nevypadá, že se svého nápadu jen tak vzdá, Luke nakonec souhlasí.
Lorelai s Kirkem se v hotelu U Vážky dohadují kvůli přípravám Zimního karnevalu. Lorelai se dobrovolně přihlásila, že bude mít vlastní stánek, Kirkovi se ale nelíbí, co bude nabízet. Lorelai mu slibuje, že se nic nestane a její stánek bude velkým hitem, načež jí Kirk začne vyjmenovávat sliby, které nesplnila. V recepci Lorelai vítá Liama Driessena z jakéhosi spolku ochutnávačů javorového sirupu a Kirk se ho hned ptá, jestli by si za dolar nechal věštit budoucnost od psa.
Paris prochází redakcí a kontroluje práci ostatních - její nespokojenost se v lepším případě projevuje připomínkami, v tom horším pak přímým zásahem do práce a přepisováním textu. Poté se ptá Rory, která se chystá odejít, jestli to vyznačila i na tabuli, na které se podle různobarevných magnetů dá rychle zjistit, kde se daný člověk právě nachází. Vysvětluje jí, že se to samozřejmě týká hlavně ostatních členů redakce, ale Rory stejně musí na tabuli umístit oranžový magnet, aby bylo jasné, že má hodinu. Když Rory vyjde z redakce, téměř vrazí do vozíku s kávou. Prodavač jménem Ben vysvětlí Rory, že tento vozík pro ni na celý den najal Logan. Rory nemá zájem a odchází, prodavač s vozíkem ji neodbytně pronásleduje.
Luke telefonuje Anně a snaží se jí vysvětlit, že by možná nebylo vhodné, aby za ním April zítra přišla do bistra. Anna nechápe jeho vykrucování, po chvilce se naštve a řekne mu, že on byl tím, kdo chtěl navázat kontakt, a jestli v April hodlá vzbuzovat plané naděje, tak jejich dohoda neplatí. Luke tedy nakonec ustoupí a s její návštěvou souhlasí.
Rory přijde do baru, kde sedí snad všichni starší členové redakce a pomlouvají Paris. Když si jí všimnou, začnou se tvářit, jako by se nic nedělo. Postupně z nich ale vyleze, že jednají o tom, jak se zbavit Paris, protože pod jejím vedením se kvalita novin výrazně zhoršila. Rory nepozvali, protože jsou s Paris nejlepší kamarádky. Podle Rory jsou ale většinou jen kamarádky, navíc ji někdy Paris dokáže taky pěkně vytočit. Posadí se tedy k nim, aby se zúčastnila válečné porady, a nabídne jim kávu ze svého stánku.
Lorelai jde po ulici a vrazí do maskovaného muže, ze kterého se vyklube Taylor. Odtáhne ji stranou a snaží se jí vysvětlit, že jedině takhle může nepozorovaně všechno sledovat a případně dohlédnout na svého nástupce, kterým se jednou zřejmě stane Kirk. Lorelai slíbí, že ho neprozradí, a odejde. Na náměstí, kde jsou už v plném proudu přípravy na karneval, se chvíli baví se Zachem, který se ještě nevzpamatoval z rozchodu s Lane. Potom zastaví Kirka a ptá se ho, jak je možné, že vedle jejího stánku, kde bude předpovídat budoucnost společně s Paulem Anku, umístil stánek s věštěním z tarotových karet. Kirk se snaží vysvětlit, že psi neumějí předpovídat budoucnost (Lorelai souhlasí), ale vykládání karet podle jeho přítelkyně funguje (Lorelai nesouhlasí). Jejich hovor je přerušen, protože Lorelai telefonuje Luke a ptá se, jestli by neměla čas s ním něco osobně probrat, což je ovšem pouze záminka pro to, aby se ujistil, že Lorelai dnes nepřijde do bistra a nepotká se tam s April. Lorelai má naštěstí pro Luka spoustu práce.
Do bistra přijede April a hned se jí dostane přednášky o tom, že se nesmí bavit s cizími lidmi. Luke navrhuje April, že by si mohla kreslit nebo číst, ani jedno neprojde a April se nabídne, že by mohla doplnit skoro prázdné pepřenky a slánky.
Ve Vážce probíhá ochutnávka javorového sirupu a Lorelai se Sookie to s nevelkým nadšením pozorují. Když už to nevydrží a Lorelai odchází na recepci, na pohovce v hale objeví Logana, který s ní chce osobně mluvit, protože správně předpokládal, že by mu stejně nevzala telefon. Logan vykládá Lorelai, jak strašně by chtěl Rory zpátky, a prosí ji, aby mu nějak pomohla. Lorelai tím není příliš nadšená a začne Loganovi vykládat, co špatného se přihodilo od doby, kdy vstoupil do života její dcery. Protože ale vypadá, že to Logan myslí vážně, slíbí mu pomoc.
Lorelai přijde do bistra a protože neobjeví Luka, začne si povídat s April, jak se dostala k tomu, že zde doplňuje kořenky. Když jí April řekne, že bistro patří jejímu otci, Lorelai zůstane stát jako opařená, stejně tak Luke, který právě přišel zezadu a rozhovor slyšel.Venku se všechno snaží Lorelai vysvětlit, ta se ale naštve, že jí to nedokázal říct dva měsíce. Odejde, protože si to potřebuje promyslet.
Rory přijde do redakce a překvapeně zjišťuje, že všichni mají na hlavách kšiltovky s čísly. Jedná se o další nápad Paris, která má problém zapamatovat si křestní jména členů redakce. Když čepici (s číslem 2) dostane i Rory, toho jména v redakci jediná, odvede Paris na chodbu a prosí ji, aby se krotila, protože z ní všichni mají strach. Okrajově se zmíní i o tajné schůzce, která včera proběhla. Paris se vrátí do redakce, všem řekne, že od Rory ví o jejich tajné poradě a v žádné případě nehodlá měnit pravidla, která zavedla. Když odejde do své kanceláře, všichni se dívají na Rory jako na zrádce. Ta si potupně nasadí kšiltovku a jde pracovat.
Když se Rory vrací domů, opět na ni u dveří čeká Logan. Rory s ním nechce mluvit a posílá ho pryč, ovšem jen do chvíle, než jí ukáže dopis od Lorelai. Při čtení dopisu se Rory každou chvilku směje a Logan nervózně vyzvídá, jestli mu dá druhou šanci. Rory mu slíbí, že možná někdy zajdou na večeři.
Rory přichází domů, nadšeně děkuje Lorelai za dopis a popisuje, jak zdrceně se Logan tvářil. Pak si všimne Lorelai sedící s hlavou v dlaních a dozví se, že Luke má dceru. Rory tomu nemůže uvěřit stejně jako Lorelai, která se navíc ptá, jestli skutečnost, že jí to nedokázal říct dva měsíce, znamená, že jí nevěří. Rory se jí snaží uklidnit, že to samé proběhlo mezi Gwen Stefani a Gavinem Rossdalem a jejich vztah vydržel.
Probíhá Zimní karneval. Maskovaný Taylor prochází mezi stánky a všechny kontroluje. Minimálně slečna Patty ho ale pozná. Stánek Lorelai a Rory má úspěch, už se jim podařilo vydělat 18 dolarů. Podobný úspěch má pravděpodobně stánek Kimových, kde vyhrává opravdu každý - kartičku s výhružkou "Peklo na tebe čeká, hříšníku!" Okolo Lane se motá jakýsi mladý Korejec, což z povzdálí pozoruje nepříliš nadšený Zach, který se potom do zmíněného muže naváží u Babettina stánku. Potom jde za paní Kimovou a vyčítá jí, že si opravdu pospíšila, když už Lane nabízí cizím mužům. Paní Kimová mu vysvětlí, že mladý Korejec je Lanein strýc, a překvapenému Zachovi řekne, že se nehodlá míchat do jeho (tzn. Zachových) plánů s Lane, což jej překvapí ještě víc. Lane si zatím nechává věštit budoucnost od Paula Anky - dozví se, že bude zpívat píseň o drahokamech, a Lorelai se jí omlouvá, že byla unavená, když to psala, a nabízí jí nějakou jinou předpověď.
Za Lorelai přijde Luke a odvede ji stranou, aby si mohli promluvit. Znovu se jí omlouvá, ale Lorelai mu říká, že se s tím musí smířit, protože April prostě existuje a to se nezmění. Dokonce navrhne Lukovi, kterému se zdá být termín jejich svatby příliš časný, že svatbu odloží. Luke má radost, políbí ji a odchází. Lorelai chvilku stojí na místě a je na ní vidět, že ji celá situace ani trochu netěší. Potom odchází zpátky ke svému stánku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama