11.epizoda 6.série

17. března 2007 v 22:34 | Lenka Ježková |  GiLmOrE giRls-EpiZoDy
Perfektní šaty
Kirk obědvá u Luka v bistru, najednou se zvedne a dojde si za pult pro konvici s kávou, dolije si do hrnku a zase ji vrátí na místo. Luka to rozčílí, ale Kirk mu vysvětluje, že Lorelai taky může chodit za pult. Kirk ale zapomněl na fakt, že Lorelai je Lukova snoubenka, takže je nekompromisně vykázán. Do bistra vpadnou Lorelai s Rory, které se právě vrátily z výletu do Atlantic City, kde si plnily dávný slib týkající se oslavy Roryiných jedenadvacátých narozenin. Luke je z jejich historek trochu vedle, nejvíc ho ale dostane, když děvčata vykládají o jeho dvojníku - muži, který se převléká za Dolly Parton.
Rory si nakládá do auta věci, protože odjíždí na Yale, a Lorelai jí přináší jídlo. Rory, momentálně opět děsně zodpovědná, začne šílet, protože zapomněla vrátit pracovní vestu z veřejně prospěšných prací - Lorelai slíbí, že ji vrátí. Rory musí zařídit spoustu věcí - nastěhovat se k Paris, protože jiný podnájem nesehnala, samozřejmě zajít do školy a absolvovat návštěvu u školního psychologa, což Lorelai poněkud vyvede z míry. Rory se jí ale snaží vysvětlit, že je to zcela normální postup v případě, že se někdo, kdo nečekaně opustil školu, chce znovu vrátit zpátky. Když se na rozloučenou obejmou, Lorelai volá Paula Anku, aby se také přišel rozloučit. Ten ale nejde, což Lorelai dovede k závěru, že ji má raději než Rory. Paula Anku najdou v Roryině autě.
Lorelai se Sookie jsou v Lukově bistru a plánují svatbu. Moc jim to ale nejde, protože Lorelai ironizuje všechny Sookiiny nápady. Lukovi se nelíbí, že dvě hodiny blokují stůl, potom si ještě dovolí poznamenat, že nevěsta musí mít bílé šaty, za což se mu dostane přednášky od Sookie, že do toho nemá co mluvit. Lane jim přijde dolít kafe a kvůli rozchodu se Zachem není vůbec v dobré náladě, takže ji přípravy na svatbu vůbec nezajímají. Když chtějí plánovat datum svatby, Sookie připomíná, že musejí brát ohled na to, aby se termín hodil všem případně pozvaným hostům - v tuto chvíli se jedná zejména o Patty, Babette, Michela a Lulu, kteří už mají nějaké plány. Luke se znovu pokouší zasáhnout, opět k nevelké radosti Sookie.
Paris přivádí Rory do svého bytu a cestou vykládá o dalších nájemnících. U dveří popisuje systém odemykání čtyř zámků a v bytě pak další preventivní opatření proti případným zlodějům. Když chce dát Paris Rory instrukce ohledně teplé vody, vyřítí se z pokoje Doyle a srazí Paris k zemi. Rory je v šoku, ale Paris jí vykládá, že se jedná pouze o nácvik sebeobrany. Když si s Doylem nasadí chrániče a začnou se prát, Rory raději odejde pro svoje zbylé věci.
Sookie s Lorelai jdou po ulici a hledají místo, kde by podle Sookiiných předpokladů mohly nechat natisknout nejlepší svatební oznámení. Najednou na druhé straně objeví svatební salon. Sookie je nadšená, ale Lorelai se tam moc nechce, protože ještě neví, jaké chce šaty - možná si je ušije sama. Když vejdou dovnitř, Lorelai objeví šaty, které jsou podle ní dokonalé - dokonce v její velikosti a připravené ihned ke koupi.
Lane přichází domů a paní Kimová si s ní chce povídat, ale Lane nemá vůbec náladu. Paní Kimová se k Lane snaží chovat mile, ale nepochodí.
Rory pronásleduje po škole jakousi profesorku a snaží se jí vlichotit, aby mohla být v její třídě. Když se rozloučí, Rory jde ven a u stánku s kávou na ni čeká Logan. Rory se otočí a spěšně odchází.
Večer přijde Lorelai do bistra a sděluje Lukovi, že je na svatbu všechno zařízené. Lukovi se tomu nechce věřit, protože šly přece jen vybírat svatební oznámení, ale objevily perfektní svatební šaty a potom už šlo všechno samo - svatba bude v létě, na svatebním oznámení budou sedmikrásky, našly perfektní kostel, sál i pastora, jehož sestra má navíc zásobovací společnost. Termín je 3. června, což se všem hodí. Když Lorelai začne vyprávět o tom, že ty šaty jsou nějakým zvláštním znamením, začne dokonce venku sněžit. Lorelai odejde, Luke se posadí a přemýšlí.
V redakci Paris rozděluje redaktorům jednotlivé rubriky a vypadá to, že práce pod jejím vedením nebude jednoduchá. Rory se jí snaží domluvit, aby svůj systém (pět minut na jídlo, zákaz mluvení) trochu zmírnila, ale Paris pochopitelně nesouhlasí. Do redakce přijde Logan a Rory Paris oznámí, že už spolu nechodí, což ji ovšem vůbec nezajímá. Paris nařídí Loganovi, aby šel do její kanceláře (jakási zástěna ohraničující její stůl), kde se do něho nevybíravě pustí.
Rory přivádí Lorelai do svého bytu a snaží se ji (bez úspěchu) přesvědčit, že to není tak hrozné, jak to vypadá. Když vejdou dovnitř, Lorelai jen na všechno, týkající se bytu, odpovídá "Ne!". Když otevře dveře do pokoje Doyla a Paris, kteří se opět perou, zakryje Rory oči a odvádí ji pryč.
V obchodě Kimových Lane prodává jedné zákaznici židli tak šíleným způsobem, až je to moc i na paní Kimovou. Přijde Zach se záminkou, že Lane zřejmě má jedno jeho album, Lane na něho vůbec nemá náladu, vyhodí ho, poté seřve ještě jednoho zákazníka.
Lorelai s Rory jsou na obědě a matka se snaží přemluvit dceru, aby si našla nějaký normální byt. Rory o tom nechce ani slyšet a ptá se Lorelai, jak pokračují svatební přípravy. Lorelai jí řekne, že všechno je hotové, ale trošku ji zaráží to, jak hladce všechno šlo - nemělo to být tak jednoduché, protože ani manželství takové není. Když Lorelai začne vymýšlet další své šílené konstrukce, Rory ji začne uklidňovat, že všechno bude v pořádku.
Luke přijde za Annou a chce si s ní promluvit. Na Lukovu otázku, proč mu o April neřekla, Anna odpovídá, že spolu v té době už nechodili a navíc znala jeho názor na děti. Luke Anně nabízí jakoukoliv pomoc, ale Anna odmítá, protože vůbec netušila, že April Luka hledá, a nic od něho nepotřebuje. Ale protože Luke pořád naléhá, řekne mu, že pokud opravdu chce, tak může pomáhat.
Rory se vrací do svého bytu, kde u dveří čeká Logan. Rory na něho nemá čas, protože pospíchá na schůzku s psychoterapeutem. Logan ji neustále otravuje a Rory po něm vyjede, ať ji nechá na pokoji, když se s ní musel rozejít prostřednictvím svojí sestry. Logan se to snaží vysvětlit, dokonce jí vyzná lásku, ale Rory odejde.
Návštěva u psychologa neprobíhá podle plánu. Rory nespolupracuje a odmítá odpovídat na otázky. Když se dostanou k Loganovi, Rory začne celou situaci obšírně vysvětlovat, přitom se rozpláče a v podstatě se chová jako cvok.
Luke chodí po městě za Kirkem, který nese notebook a snaží se napíchnout na něčí bezdrátové připojení k internetu. Když se mu to u knihkupectví podaří, Luke ho pošle pryč a sedící na chodníku si s dojetím prohlíží webové stránky, které vytvořila April.
Když Lane s paní Kimovou zavřou obchod, Lane se chce okamžitě vypařit k sobě do pokoje. Její matce dojde trpělivost a zadrží ji. Odvede ji do kuchyně, z úkrytu vytáhne flašku, nalije trošku do dvou panáků a řekne Lane, že po šesti týdnech jejího trápení je konečně čas na to, aby se její život pohnul někam dál.
Lorelai si doma prohlíží svatební šaty. Do toho volá Rory, aby jí řekla, že následující dva měsíce bude navštěvovat psychologa, protože po setkání s Loganem (a z jeho vyznání lásky) byla tak vedle, že se chovala jako blázen. Lorelai to trošku mrzí, ale při loučení jí připomene, že za všechno může určitě Emily.
Luke volá Anně a je naštvaný, že mu o April neřekla spoustu věcí, o kterých se musel dozvědět z jejích stránek. Výsledkem je, že se chce s April pravidelně vídat, aby se navzájem mohli poznat. Překvapí ho, když Anna souhlasí.
Když Luke přijde za Lorelai domů, zřejmě jí chce povědět o April. Plány mu zkazí fakt, že Lorelai se mu hodlá ukázat ve svatebních šatech, aby si ověřila, že je s nimi všechno v pořádku, protože pořád věří své teorii, že se něco musí pokazit. Luke se jí v tom snaží zabránit, protože vidět nevěstu ve svatebních šatech před svatbou přináší smůlu, ale marně. Lorelai přijde a Luke na ni fascinovaně zírá. Políbí se a Lorelai odběhne nahoru, aby se převlékla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama